" Tecvidli Pratik Elifba | Kitap oku

Tecvidli Pratik Elifba

By on Ekim 21, 2017

Tecvidli Pratik Elifba

Yazar: Adem Kablan

YASIN YAYINEVI

Hem Turkce, hem Arapca mahrec ve tecvidleri cok kısa surede ogreneceksiniz. Turkcesini okurken bile mahrec ve tecvidleri uygulayabileceksiniz.

Elifba egitiminde Arapca mahreclere dikkat edilmemesi bircok yanlısı beraberinde getirmektedir. Cunku Arapca harflerle Turkce harfler tam olarak birbirini karsılamamaktadır. Ancak gunumuzde Turkce okunuslu bir cok dua kitabı mevcuttur. Dolayısıyla duaların, surelerin Turkce harflerle okunması yanlıstır.

Ancak biz kitabımızın elifba kısmında, harflerin ozel durumlarını renklerle ve acıklamalarla belirttik. Dua kısmında da duaların tecvidli, mahrecli bir sekilde okunmasını saglamak icin isaretler gelistirdik ve dipnotlarla bu isaretleri acıkladık. Boylece ogrencilerimiz surelerin ve duaların okunusunu bastan duzgun ogrenmis olacaklar.

Kitabımız vesilesiyle bir haftada Kur’an-ı Kerim okumaya baslanabilecegi defalarca tecrube edilmistir. Icerikteki orneklerin tamamı da Arapca’da karsılıgı olan kelimelerden secilmistir, uydurma kelimeler kullanılmamıstır.

ISBN 6053460282
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 80
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 16.5 x 24.5 cm

Tüm kitaplar bir sitede http://kitapoku.info alınan.
Bu konu kitap tanıtımıdır. Lütfen beğendiyseniz kitabı satın alınız.

Gorsel Dusunme

Bir önceki yazımız olan Gorsel Dusunme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir