" Sifrelerden Sembollere Dan Brown | Kitap oku

Sifrelerden Sembollere Dan Brown

By on Eylül 23, 2017

Sifrelerden Sembollere Dan Brown

Yazar: Adam (Alaeddin) Senel

KIRMIZI KEDI YAYINEVI

Dan Brown’ın yıldızı Da Vinci Sifresi ile parlamıstı. Kitap hem cok satmıs hem de bircok tartısmaya neden olmustu. Kayıp Sembol’un de benzer bir etkisinin oldugunu soylemek mumkun. Kitap icin, bir tur New Age propaganda brosuru denilebilir. Sacma bir tarih kurgusu, yanlıs bile sayılamayacak sozde bilimsel iddialarla birlikte okuyucuya sunuluyor.
Sifrelerden Sembollere Dan Brown, bu akıldısılıklara karsı bir tur toplumsal panzehir. Alaeddin Senel, Enis Doko, Hakan Corekcioglu ve Haluk Hepkon, Dan Brown’ın sahte bilimini ve sozde alternatif tarihini aklın ve Aydınlanma’nın ısıgında enine boyuna inceliyor.
Alaeddin Senel, makalesinde Brown’ın dine ve bilime yanlıs bakısının kokenini arastırıyor… Enis Doko, Brown’ın bilimsellik iddiasının ne kadar kof oldugunu gozler onune seriyor… Hakan Corekcioglu, modern bilim ve buyu arasındaki iliskinin gercek tarihini anlatıyor… Haluk Hepkon, Brown’ın dile getirdigi ezoterik hurafelerin ve komplo teorilerinin ortaya cıkıs ve yaygınlasma sureci ile soz konusu surecin nedenlerini ele alıyor.
Sifrelerden Sembollere Dan Brown’ı okurken icinde yasadıgımız dunyada giderek yaygınlasan komplo teorileri, ezoterizm ile Aydınlanma ve bilim dusmanlıgı hakkında da fikir sahibi olmak mumkun.

Yayın Tarihi 2010-01-06
ISBN 9944756228
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 184
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm kitaplar bir sitede http://kitapoku.info alınan.
Bu konu kitap tanıtımıdır. Lütfen beğendiyseniz kitabı satın alınız.

Mevhibe (Tek Cilt) & Cankaya’nın Hanımefendisi

Bir önceki yazımız olan Mevhibe (Tek Cilt) & Cankaya’nın Hanımefendisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir