" Post Oyku Sayı:3 Mart-Nisan 2015 | Kitap oku

Post Oyku Sayı:3 Mart-Nisan 2015

By on Ekim 22, 2017

Post Oyku Sayı:3 Mart-Nisan 2015

Yazar: Kollektif

POST OYKU-DERGI

Sevgili Okur,
Sen bu satırları okuyorsan Post Oyku matbaadan cıkmıs demektir. (Nerden mi biliyorumı) Ucuncu sayımız bir takım teknik aksaklıklardan oturu gecikti. (Valla! Edebiyat dergilerinde ucun laneti gercekten varmıs.) Post Oyku sonunda okurla bulusarak bir kliseyi tekrarlamıs da oldu. Edebiyat dergilerinde ucuncu sayısını gorenler kulubune adını yazdırdı. Niyetinin ciddi oldugunu yineledi: Postumuzu Serdik!
Aykut Ertugrul, Elif Merve, Fatma Akkubak, Ismail Isparta, Emre Ergin, Mahmut Sami Yıldız, Elif Genc ve Hasan Senturk bu sayının oykuculerinden. Ahmet Kırtekin, Burak Uzun, Sedat Demir, Husna Baka ve Hasibe Cerko ise bu sayını atolye bolumu yazarları.
Ceviri oykulerde Zoya Pirzad “Tavsanın Hikayesi ve Domates” ve Donald Barthelme “Joker’in En Buyuk Basarısı” iki farklı cografyanın en yetkin ornekleriyle okuru bekliyor.
Necip Tosun’un “Oykucunun Gunlugu” ikinci sayıda kaldıgı yerden devam ediyor. Omer Erdem’in “Kalemkursuni” adlı yazıları ucuncu sayıyla birlikte gun yuzune cıktı. Ismail Ozen, “’Karda Derin Izleri’i Nasıl Yazdımı” yazısında hikayesini anlatıyor.
Elestiri/inceleme yazılarıyla bu sayıda yer alan isimler: Cemal Sakar, Ali Emre, Ertugrul Emin Akgun, Abdullah Basaran ve Ertan Orgen ve Ihab Hassan. Remzi Simsek ise “Dergilerde Oykuler”de edebiyatın nabzını tutmaya devam ediyor.
Huseyin Su ucuncu sayının soylesi konugu. Cemal Sakar’ın on yıl once hazırladıgı sorular yanıtlarını bu sayıda buluyor. Huseyin Su “Dilimizin kesik damarları hala sımsıcak kanıyor!” diyerek dusuncelerini paylasıyor.
Post Kitap bolumunde ise “Evladiyelik Dogu Klasikleri Okuma Listesi” ve “Sozumuz Kutah Askımız Derun” yazılarıyla Burcu Bayer’i, “Rus Miti Amerikan Pankı”yla Osman Cihangir’i, “Edebiyat Sehrinde Suret Bulan” ile Mehmet Narlı’yı ve “Cemal Sakar Ne Soylerı” ile Arda Arel’e rastlamak mumkun.
Mini soylesiler ve sizi bir sayfa kosesinde ansızın yakalayacak kontralarla Post Oyku 3 cıktı!

Yayın Tarihi 2015-03-13
ISBN 2148893004
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 168
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 15 x 22 cm

Tüm kitaplar bir sitede http://kitapoku.info alınan.
Bu konu kitap tanıtımıdır. Lütfen beğendiyseniz kitabı satın alınız.

Her Nefeste Galatasaray

Bir önceki yazımız olan Her Nefeste Galatasaray başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir