" Guneyli Yigit & Ilhan (Egemen) Darendelioglu ve Siyasi Mucadelesi | Kitap oku

Guneyli Yigit & Ilhan (Egemen) Darendelioglu ve Siyasi Mucadelesi

By on Eylül 28, 2017

Guneyli Yigit & Ilhan (Egemen) Darendelioglu ve Siyasi Mucadelesi

Yazar: Selim Yıldız

BERIKAN YAYINEVI

• Calısmamızda hayatının neredeyse 40 yılını vatan ihaneti olarak algıladıgı hareket ve olaylarla ayrıca Turkiye dısındaki Turklerin de mukadderatını dusunerek Komunizm cephe ve taktikleriyle mucadele ederek gecirmis olan Ilhan Darendelioglu’nun siyasi mucadelesini incelemis bulunmaktayız. Boyle bir konunun secilmesinde en basta uzerinde simdiye kadar akademik bir calısma yapılmamıs olması etkili olmustur.
Bununla birlikte Ilhan Darendelioglu gibi bir aksiyon ve hareket adamının incelenmesinin tarihin gelecekteki yonu acısından buyuk onem tasıdıgını dusunuyoruz. Calısmada farklı fikir ve siyasi goruslerden olmak uzere bircok gorev ve aksiyon adamının ismi gecmektedir. Turkiye’de sosyal bilimler alanında yapılan calısmalar genel itibariyle toplumun ihtiyaclarını karsılayacak ve toplumsal ilerlemeyi saglayacak turde pratik bir yon kazanamamıstır. Buyuk olcude yeni konular ve tespitler ortaya konmamaktadır.
Bu kapsamda calısmada goreceginiz isimlerden bircogu hakkında da henuz arastırma yapılmamıstır. Bu durum arastırmamız esnasında ulastıgımız bilgilerin tam anlamıyla ozumsenmesini zorlastırmıstır. Bu yuzden calısmanın bu yonununde meydana gelen eksikligin sadece bizimle ilgili olmadıgı dusuncesindeyiz.

Yayın Tarihi 2013-09-06
ISBN 9752678590
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 286
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı

Tüm kitaplar bir sitede http://kitapoku.info alınan.
Bu konu kitap tanıtımıdır. Lütfen beğendiyseniz kitabı satın alınız.

Dislerimi Fırcalıyorum

Bir önceki yazımız olan Dislerimi Fırcalıyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir