" world Koy | Kitap oku

world Koy

By on Ekim 1, 2017

global Koy

Yazar: Marshall Mcluhan

SCALA YAYINCILIK

global Koy, Marshall McLuhan’ın ilk olarak oncu kitabı working out Media’da (Medyayı Anlamak) ortaya koydugu, bugunun dunya capındaki entegre elektronik sebekesine iliskin gorsel calısmasını, son yirmi yılın teknolojik gelismelerinin anlasılmasını saglayacak bicimde, ayrıntılı bir kavramsallık cercevesi onermek suretiyle genisletmektedir.
Kitabın oz., gunumuzde teknolojiyi kullananların, dunyayı kavramakta yararlanılan, birbirinden cok farklı iki yol arasında sıkısmıs oldukları tartısmasıdır. Bir tarafta, yazarlarının Gorsel Uzam olarak degindigi, Batı dunyasına ozgu cizgisel, nicel algılama modu; diger tarafta ise, Dogu’nun, son teknolojilerin hepsinin bizi icine dogru itekledigi butuncul, nitel mantıgı isitsel Uzam bulunmaktadır.
Ne var ki yazarlar, Isitsel Uzam’a dogru yonelen bu hareketin puruzsuz olmayacagı konusunda bizi uyarmaktadırlar. Gercekte McLuhan ile Powers, dunya capındaki iletisimin bir sonucu olarak global koyun ortaya cıkmasıyla, bu iki dunya gorusunun "birbirleriyle ısıokay hızında carpıstıkları" tartısmasını gundeme getirerek, "barısın anahtarının, bu sistemlerinin her ikisini de aynı anda anlamak" oldugunu iddia etmektedirler. Yazarlar, McLuhan’ın otuz yıl kadar once buyuk bir basarıyla yaptıgını bugun de yapıp tarafsız bir yaklasım benimseyerek yakın gelecegin dunyasına kosebasından bakmak ve hepimizin orada bulacakları konusunda hazırlıklı olmanıza yardım etmek pesindedirler.
(Arka Kapak)

Cevirmen: Bahar Ocal Duzgoren
Yayın Tarihi 2015-03-18
Orjinal advertı the global Village
ISBN 9753439237
Baskı Sayısı 2. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 320
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi three. Hm. Kagıt
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.

Dinler Sozlugu

Bir önceki yazımız olan international Koy başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir