" international Koy | Kitap oku

international Koy

By on Ekim 1, 2017

world Koy

Yazar: Marshall Mcluhan

SCALA YAYINCILIK

global Koy, Marshall McLuhan’ın ilk olarak oncu kitabı figuring out Media’da (Medyayı Anlamak) ortaya koydugu, bugunun dunya capındaki entegre elektronik sebekesine iliskin gorsel calısmasını, son yirmi yılın teknolojik gelismelerinin anlasılmasını saglayacak bicimde, ayrıntılı bir kavramsallıokay cercevesi onermek suretiyle genisletmektedir.
Kitabın ounces, gunumuzde teknolojiyi kullananların, dunyayı kavramakta yararlanılan, birbirinden cok farklı iki yol arasında sıokısmıs oldukları tartısmasıdır. Bir tarafta, yazarlarının Gorsel Uzam olarak degindigi, Batı dunyasına ozgu cizgisel, nicel algılama modu; diger tarafta ise, Dogu’nun, son teknolojilerin hepsinin bizi icine dogru itekledigi butuncul, nitel mantıgı isitsel Uzam bulunmaktadır.
Ne var ki yazarlar, Isitsel Uzam’a dogru yonelen bu hareketin puruzsuz olmayacagı konusunda bizi uyarmaktadırlar. Gercekte McLuhan ile Powers, dunya capındaki iletisimin bir sonucu olarak global koyun ortaya cıkmasıyla, bu iki dunya gorusunun "birbirleriyle ısıokay hızında carpıstıkları" tartısmasını gundeme getirerek, "barısın anahtarının, bu sistemlerinin her ikisini de aynı anda anlamak" oldugunu iddia etmektedirler. Yazarlar, McLuhan’ın otuz yıl kadar once buyuk bir basarıyla yaptıgını bugun de yapıp tarafsız bir yaklasım benimseyerek yakın gelecegin dunyasına kosebasından bakmak ve hepimizin orada bulacakları konusunda hazırlıklı olmanıza yardım etmek pesindedirler.
(Arka Kapak)

Cevirmen: Bahar Ocal Duzgoren
Yayın Tarihi 2015-03-18
Orjinal advertı the worldwide Village
ISBN 9753439237
Baskı Sayısı 2. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 320
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi three. Hm. Kagıt
Boyut thirteen.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.

Dinler Sozlugu

Bir önceki yazımız olan international Koy başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir