" Cemaat Diktatorlerinin Psikanalizi | Kitap oku

Cemaat Diktatorlerinin Psikanalizi

By on Ekim 9, 2017

Cemaat Diktatorlerinin Psikanalizi

Yazar: Hamdi Tayfur

MANA YAYINLARI

Ozgur irademizi kullanırken uzerimize kapattıgımız veya uzerimize kapatılan zindan kapılarını sonuna kadar acmadıkca, zindanların duvarlarını yıkmadıkca, verdigimiz hicbir karar kendi ozgur irademizle verdigimiz bir karar olmayacaktır. Cunku ozellikle sosyal ve tarihi belirleyiciler birer zihinsel kod olarak bizim zihnimizin arka planında calısır. Bir seyi dusunurken bunların farkında degilizdir. Bir tur bilincdısı faktor olarak dusunmemize cok siddetli bir sekilde tesir ederler.

Amacım toplumsal, tarihi ve dini alanda olusturulmus zindanlara birer darbe indirmektir. Bunu yaparken de bir konuda ulasabildigim tum delilleri dikkate alarak, vicdanımın ve aklımın sesine kulak vermek sartıyla, olusmus veya olusturulmus tasavvur, aktarılmıs bilgi veya zihinsel kodları degerlendirmeye calıstım. Mumkun olan yerde mevcut olana alternatif dusunce ve unutturulmus/ zayıflatılmıs bilgilerin neden dogru olabilecegini tartıstım. Bazen de bunlara sadece dikkat cekmekle yetindim.
Yaptıgım degerlendirmeler, ulastıgım neticeler ve onerdigim alternatif dusuncelerde mutlaklık iddiasında degilim. Bunları yazdım. Cunku bunların tartısılmasını istiyorum ve yeni alternatif dusuncelerin ortaya cıkması konusunu da cokca arzuluyum. Okuyucunun bunu dikkate alarak okumasında fayda olduguna inanıyorum.

Yayın Tarihi 2012-08-15
ISBN 6055793715
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 221
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.

Patrikhane ile Mucadelem & Bulgar Eksarhlıgı Vakfı’nda 15 Yıl

Bir önceki yazımız olan Patrikhane ile Mucadelem & Bulgar Eksarhlıgı Vakfı’nda 15 Yıl başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir